0232 449 37 37
Sosyal Medya Hesaplarımız

ALFA LAVAL – ALFA BASE LINE – CONTALI PLAKALI ISI DEĞİŞTİRİCİLER

ALFA LAVAL – ALFA BASE LINE – CONTALI PLAKALI ISI DEĞİŞTİRİCİLER

Çok sayıda ısı değişim işlemi için rekabetçi bir alternatif

 

Alfa Laval BaseLine, daha basit süt ürünleri, yiyecek, içecek, ilaç ve diğer hijyenik ve yardımcı uygulamalara yönelik rekabetçi bir dizi contalı plakalı ısı değiştiricidir. Daha zorlu hijyenik uygulamalar için Alfa Laval Frontline’ı keşfedin.

Yapısı sayesinde plaka ve malzeme kombinasyonunu sağlayarak çok sayıda conta malzemesi seçeneği sunar

  • Bakım dostu – Kolay açılma, inceleme ve temizleme için FDA uyumlu contalar
  • Çeşitli sıkıştırma derinlikleri ve şerit desenleri ve ayrıca farklı ondüleler sayesinde kirlenme direnci ve termal etkinlik
  • Esnek – plakalar eklenerek veya çıkarılarak veya işleme parametreleri değişirse farklı plakalar ve malzemeler birleştirilerek ısı transferi alanı değiştirilebilir
  • Pastörizasyon için çok bölmeli ısı değiştiriciler için uygundur

Görevlerin optimizasyonu: BaseLine ısı değiştiricilerin dört farklı boyu mevcuttur (Base 3, 6, 10 ve 11) ve uygulamanızda en iyi performansı sağlamak üzere çeşitli plaka tipleri ile çalışır.

Farklı hijyen ihtiyaçları için plaka çeşitleri

BaseLine & M Line için iki farklı plaka tipi mevcuttur:

  • Chevron tipi plaka deseni, ürünün iyi bir şekilde dağıtılmasını ve yüksek termal verimliliği sağlar ve çok sayıda endüstride kullanılır.
  • Gemini çift duvarlı plakalar karışmayı tamamen önleyen bir tasarım sunar. Birlikte preslenen iki plakadan oluşur ve plakalarda bir sızıntı olursa sıvılar arasında çapraz kontaminasyonu önler.

Çikolata deseni dağıtım alanı, kirlenmeye neden olabilecek durağan bölgeleri önlemek için sıvıların tüm levha boyunca eşit olarak dağılmasını sağlar.

Nasıl çalışır

Plakalar ve köşe uçları arasında oluşan kanallar iki yıkama maddesi alternatif kanallardan akacak şekilde düzenlenir. Isı kanallar arasındaki plakadan aktarılır ve karşı akım mümkün olan en yüksek verimliliğin alınmasına yardımcı olur. Plakaların ondüleleri plakalar arasında geçiş sağlayarak her plakayı bitişiğindeki plakaya karşı destekler ve türbülansı artırarak etkin ısı transferi sağlar. Termal tasarım mühendislerimiz, maksimum termal performans sunarken basınç düşüşünü en aza indiren, uygulama ihtiyaçlarınıza uygun modeli ve yapılandırmayı tasarlamanıza ve seçmenize yardımcı olacaktır.

Alfa Laval hijyenik sıvı/sıvı GPHE

Alfa Laval çok bölümlü pastörizör GPHE

Çok bölümlü hijyenik GPHE

Özellikler

Ayarlanabilir ayaklar

Rulman kutusu

Bağlantı plakası silindiri

Uzatılmış somunlar

Sabit cıvata başı

Delikli cıvata açıklığı

Kilitleme pulu

Basınç plakası silindiri

Sıkma cıvatası kapağı

Geniş bir hijyenik contalı plakalı ısı değiştirici ailesinin parçası

Ürün Görselleri
Bize Ulaşın