0232 449 37 37
Sosyal Medya Hesaplarımız

ALFA LAVAL – M line – CONTALI PLAKALI ISI DEĞİŞTİRİCİLER

ALFA LAVAL – M line – CONTALI PLAKALI ISI DEĞİŞTİRİCİLER

Alfa Laval M line contalı plakalı ısı değiştiriciler karbonlanmış içeceklerdeki gibi yüksek tasarım basınçları (>10 bar/145 psi) için kullanılır. Geniş plaka ve conta türü seçenekleri, süt ürünleri, gıda, içecek ve ilaç endüstrilerindeki hijyene yönelik ve yardımcı uygulamalarda pastörizasyon ve diğer ısıtma ve soğutma uygulamaları için Gıda ile Temas Eden Malzemeler (FCM) gereklerine uygundur.

Yüksek basınçlı hijyenik işlemler ve yardımcı uygulamalar için rekabetçi seçim

 • Yüksek tasarım basıncı için özel olarak geliştirilmiştir
 • Yüksek kullanım kolaylığı seviyesi – FDA ile uyumlu contalar kolay açılır, incelenir ve temizlenir ve ayrıca Yerinde Temizlik (CIP) için tasarlanmıştır
 • Çeşitli sıkıştırma derinlikleri ve şerit desenleri ve ayrıca farklı ondüleler sayesinde kirlenme direnci ve termal etkinlik
 • Esnek – plakalar eklenerek veya çıkarılarak veya işleme parametreleri değişirse farklı plakalar ve malzemeler birleştirilerek ısı transferi alanı değiştirilebilir
 • Pastörizasyon için kullanılan çok bölmeli ısı değiştiriciler için uygun olup yerden, boru tesisatından ve maliyetlerden tasarruf sağlar
 • Clip plate

  Farklı hijyen ihtiyaçları için plaka çeşitleri

  BaseLine & M Line için iki farklı plaka tipi mevcuttur:

  • Chevron tipi plaka deseni, ürünün iyi bir şekilde dağıtılmasını ve yüksek termal verimliliği sağlar ve çok sayıda endüstride kullanılır.
  • Gemini çift duvarlı plakalar karışmayı tamamen önleyen bir tasarım sunar. Birlikte preslenen iki plakadan oluşur ve plakalarda bir sızıntı olursa sıvılar arasında çapraz kontaminasyonu önler.

  Çikolata deseni dağıtım alanı, kirlenmeye neden olabilecek durağan bölgeleri önlemek için sıvıların tüm levha boyunca eşit olarak dağılmasını sağlar.

  Çikolata deseni dağıtım alanı, kirlenmeye neden olabilecek durağan bölgeleri önlemek için sıvıların tüm levha boyunca eşit olarak dağılmasını sağlar.

  Nasıl çalışır

  Plakalar ve köşe uçları arasında oluşan kanallar iki yıkama maddesi alternatif kanallardan akacak şekilde düzenlenir. Isı kanallar arasındaki plakadan aktarılır ve karşı akım mümkün olan en yüksek verimliliğin alınmasına yardımcı olur. Plakaların ondüleleri plakalar arasında geçiş sağlayarak her plakayı bitişiğindeki plakaya karşı destekler ve türbülansı artırarak etkin ısı transferi sağlar. Termal tasarım mühendislerimiz, maksimum termal performans sunarken basınç düşüşünü en aza indiren, uygulama ihtiyaçlarınıza uygun modeli ve yapılandırmayı tasarlamanıza ve seçmenize yardımcı olacaktır.

  Alfa Laval hijyenik sıvı/sıvı GPHE

  Alfa Laval çok bölümlü pastörizör GPHE

  Çok bölümlü hijyenik GPHE

  Özellikler

  Ayarlanabilir ayaklar

  Rulman kutusu

  Bağlantı plakası silindiri

  Uzatılmış somunlar

  Sabit cıvata başı

  Delikli cıvata açıklığı

  Kilitleme pulu

  Basınç plakası silindiri

  Sıkma cıvatası kapağı

  En iyi on ipucu – Hijyenik Contalı Plakalı Değiştiriciler

  Burada, hijyenik contalı plakalı ısı değiştiricileri nasıl en iyi durumda tutacağınızı görebileceğiniz bazı ipuçlarını ve bakım videoları bulunmaktadır.

 

 

 

 

Ürün Görselleri

İçindekiler

Bize Ulaşın