0232 449 37 37
Sosyal Medya Hesaplarımız

ELEKTRİKLİ SEVİYE FLATÖRÜ

ELEKTRİKLİ SEVİYE FLATÖRÜ
1.5 mt Kablolu
Seviye flatörleri su depolarında   ve havuzlarda ve  birçok yerlerde su seviyesini belirli bir seviyede tutmak için kullanılan elektriksel kontak veren bir kontrol elemanıdır. Genellikle hidrofor ve  dalgıç pompalarında motorların sussus çalışmasını önlemek için kullanılır. Motorların sussus ortamlarda çalışması durumunda motorlarda elektrıksel ve mekaniksel arızalar meydana gelir. Sıvı Seviye flatörleri kullanılarak bu arızalar büyük ölçüde önlemiş olur. Seviye flatörlerinin elektrik kumanda devrelerine bağlantısı kolaydır. Flatörler devreye seri olarak bağlanır. Çalıştırmakta olduğumuz motorun kumanda devresinde motorun start verdiğimiz kontaktör önüne seri bağlayarak flatörü devreye bağlamış oluruz burda flatör sınır anahtarı swichlerin mantığında çalışır. Faltörlerin  herhangi bir çalışma gerilimi yoktur.

SIVI SEVİYE FLATÖRLERİN ÇALIŞMA PRENSİBİ

Flatörlerler görsel olarak  şamandıraya benzediği için  malzeme gereğide hafif malzemeden imal edilirler. Hafif olduklarından dolayı  su yüzeyine çıkması kolaydır.

Su seviyesinin azaldığı durumlarda ise su seviyesi ile beraber flatör de aşağıya doğru bir yönelir. Flatörün içinde bulunan paslanmaz malzemeden yapılan bilye şamandıranın hareket yönüne göre ileri ve geri hareket eder. Ve şamandıranın içinde bulunan swich e temas ederek elektriksel anahtarlama görevini yerine getirmiş olur.

SIVI SEVİYE FLATÖRÜ NERELERDE KULLANILIR?

 

1) Depo Dolumu:Bir su deposunun otomatik dolumun da kullanılır. Depo dolduğunda kontak vererek pompayı durdurur, depoda su boşaldığında ise kontak verip pompanın çalışmasını sağlar. Böylece su depomuz her zaman dolu kalır.

 

2) Depo Boşaltımı:Pompa ve hidroforları su deposundaki suyun bitmesine karşı korurlar. Bilindiği üzere pompa ve hidroforlar susuz çalışmaları halinde pahalı arızalara yol açacak şekilde bozulurlar. Kendi üzerinde seviye flatörü olmayan tüm dalgıç pompalar diğer santrifüj yüzey pompaları ve hidroforlar susuz çalışmaya karşı bu tür flatörlerle koruma altına alınmalıdır. Piyasadaki dalgıç pompaların pek çoğunda susuz çalışmaya karşı, seviye flatörü dalgıcın üzerine monteli olduğundan bu tür dalgıçlarda ilave flatör koruması gerekmez.

Ürün Görselleri
Bize Ulaşın