0232 449 37 37
Sosyal Medya Hesaplarımız

ŞAMANDIRALI KONDENSTOP

ŞAMANDIRALI KONDENSTOP

ŞAMANDIRALI KONDENSTOP (HSK-20)

HSK-20 şamandıralı kondenstop, hava tahliye üniteli şamandıralı kondenstoptur. Yatay konumda sağdan sola akış ve soldan sağa akış için montaj imkanlarını sağlar. Aynı zamanda dikey akış için bağlantı mümkündür. Sipariş aşamasında kondens akış yönü belirtilmelidir. Standart fabrika ayarı sağdan sola akış şeklindedir.

İSLETME

HSK-20 kondensi sürekli tahliye eder ve kondens tahliyesinin hızlı olması gerektiği durumlarda tercih edilir. Sistem çalışmaya başladığında termostatik hava atıcı devreye girerek sistemdeki havayı tahliye eder. Ardından gelen buhar hava atıcıyı kapatır, ancak kondens kondenstopa gelir gelmez şamandıra kalkarak ana valfi açar ve kondensin tahliyesi sağlanır. Buhar tekrar şamandıralı kondenstopa ulaştığında şamandıra inerek ana valfi kapatır.

MONTAJ

Montaja başlamadan emniyet bilgilerini gözden geçiriniz. Basınç ve sıcaklık maksimum değerlerini kontrol ediniz. Eğer sistemdeki basınç ürünün maksimum değerinden fazla ise, fazla basıncı önlemek için güvenlik gereçlerinin kullanımını sağlayınız. Sıvı akış yönünü ve doğru montaj pozisyonunu belirleyiniz. (Akış yönü gövde üzerindedir.) Ürünün koruyucu tapalarını çıkarınız. Eğer kondens tahliyesi atmosfere söz konusu ise tahliye edilen kondensin sıcaklığı 100°C olabileceğinden kişisel koruyucu önlemlerinizi alınız. Montaj ve bakımdan sonra sistemin tam olarak çalıştığından emin olunuz.

Şamandıralı Kondenstop aynı zamanda düşey bağlantılarda üstten giriş alttan çıkışlı veya yatay bağlantılarda sağdan sola, soldan sağa akış şeklinde kullanılabilir. Kapağı çıkartmak için maksimum 120 mm alan gereklidir.

ÖLÇÜLER VE BAGLANTILAR 1/2″ – 3/4” – 1” Dişli BSP, NPT , DN15 – DN20 – DN25 PN16 flanşlı kondenstop

Gövde : GGG40,3 Sfero Döküm

Kapak : St37,2

İç Aksam ve Şamandıra : Paslanmaz Çelik

Max. Çalışma Basıncı : 16 Bar

Max. Çalışma Sıcaklığı: 250 °C

Δ P : 4,5 / 10 /14 Bar
Ürün Görselleri

 

Bize Ulaşın